TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie jest dla nas wezwaniem, abyśmy się wzajemnie miłowali tak jak umiłował nas Chrystus. Nadchodzący czas Światowych Dni Młodzieży będzie praktycznym egzaminem z naszej wiary oraz miłosierdzia względem bliźnich.
  • W poniedziałek (11.VII.) święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy. Otoczmy w tym dniu wdzięczną modlitwą papieża-seniora Benedykta XVI, który przed 10 laty pielgrzymował do naszego Sanktuarium.
  • We wtorek (12.VII.) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W środę (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • W czwartek (14.VII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (15.VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16.VII.) wspomnienie NMP z  Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Z racji trzeciej soboty miesiąca otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.
  • Podczas Światowych Dni Młodzieży w dniu 30 lipca przybędzie do naszego Sanktuarium Ojciec Święty Franciszek. Swoją pielgrzymkę rozpocznie od kaplicy klasztornej o godz. 830, a następnie skieruje się w stronę Bazyliki, aby przejść przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” oraz podjąć - jako Spowiednik - posługę w konfesjonale. W ramach modlitewnego czuwania będzie odprawiona Msza święta w Bazylice o godz. 700 rano, zaś na błoniach przed Bazyliką będą umieszczone telebimy, aby wszyscy zgromadzeni mogli uczestniczyć w tej papieskiej uroczystości. Bezpłatne bilety na błonia są do odebrania w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech w podejmowaniu trudów nowego tygodnia wspiera nas łaska Bożego błogosławieństwa oraz świadomość, że tworzymy jedną Bożą Rodzinę.