TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Wśród wielu potrzebnych rzeczy w plecaku pielgrzyma ŚDM znajdzie się m.in. bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz książeczka „Jezus ufa Tobie”.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM wyprodukowano 600 000 plecaków pielgrzyma – w trzech kolorach czerwonym, niebieskim, żółtym.
W skład zestawu wchodzą: plecak, poncho - peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna,bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz szalik/ręcznik z mikrofibry.

Jest też 25 tysięcy dodatkowych zestawów dla wolontariuszy: plecak i koszulka, czapeczka, bidon i notes – wszystko w kolorze niebieskim z białą peleryną.
- Przyjętym przez nas założeniem było, że pakiet ma być przede wszystkim praktyczny, spełniać kryteria jakości, a swoim wyglądem ma nawiązywać do teologicznego przesłania ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”, w połączeniu z elementami polskimi – mówiłAnna Chmura – koordynator Departamentu Komunikacji KO ŚDM Kraków 2016,
- Na projekt graficzny został ogłoszony konkurs, w którym wzięli udział młodzi graficy. Z nadesłanych propozycji została wybrana najlepsza autorstwa Hanny Talarek, która posłużyła za podstawę ostatecznie zaakceptowanego wzoru – przekazała Monika Rybczyńska grafik KO ŚDM Kraków 2016.
Każdy pielgrzym dostanie także trzy książki.
• Modlitewnik z tekstami celebracji liturgicznych: wydarzeń centralnych oraz liturgii godzin, rozważaniami na Pielgrzymkę Miłosierdzia oaz śpiewnikiem.
• Przewodnik pielgrzyma z podstawowymi informacjami logistycznymi oraz turystycznymi:
- idei ŚDM, patronach, symbolach wraz z tekstem modlitwy ŚDM,
- wybrane miejsca kultu w Polsce,
- program Światowych Dni Młodzieży,
- informacje logistyczne, m.in. o transporcie, ubezpieczeniu, walutach, tłumaczeniach, mediach społecznościowych,
- mapy miejsc wydarzeń centralnych, miejsc projektu Miasto Świętych oraz pielgrzymki miłosierdzia,
-ciekawostki o Polsce.
• „Jezus ufa Tobie – inna książka o Bożym Miłosierdziu”. Publikacja, która w przystępny sposób przedstawia ideę Bożego Miłosierdzia. Słowo wstępu napisał kardynał Stanisław Dziwisz. Zamieszczone jest Orędzie Papieża Franciszka na XXXI ŚDM, Rachunek Sumienia, Rozważania Drogi Miłosierdzia, wyjaśnienie Obrazu Jezusa Miłosiernego i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

KO ŚDM, mp