TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Już w sobotę (18 czerwca 2016 roku) rano z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyruszą do Watykanu motocykliści. Cztery dni później spotkają się z Ojcem Świętym na placu św. Piotra. Motocykliści zawiozą Papieżowi kask z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego oraz napisem „Jezu, ufam Tobie”, kurtkę i krzyż wykonany z części motorów.

- W ramach przygotowania do ŚDM jedną z akcji duszpasterskich skierowanych do środowisk zmotoryzowanych będzie pielgrzymka „Iskra miłosierdzia”. Komitet Światowych Dni Młodzieży wspólnie ze stowarzyszeniem Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu pragnie przeprowadzić krótkie rekolekcje w drodze dla motocyklistów. Pielgrzymka z Łagiewnik do Rzymu będzie przygotowaniem do ŚDM i promocją Polski - mówi ks. Adam Parszywka, dyrektor Departamentu Komunikacji ŚDM.

Celem pielgrzymki, która organizowana jest we współpracy z Województwem Małopolskim, jest promocja Polski i przygotowanie duchowe na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Organizatorzy chcą w tych ostatnich dniach jeszcze raz podkreślić więź łączącą młodzież i papieża Franciszka.

mp