TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wizytował 15 czerwca 2016 roku ks. Guido Marini. Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych odwiedził również miejsca pobytu Ojca Świętego Franciszka w Polsce. W czasie spotkania z dziennikarzami, jakie miało miejsce przed Bramą Miłosierdzia w Łagiewnikach powiedział: -Wydaje mi się, że wszystkie przygotowania są w dobrym punkcie.

Jak mówił Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych, przygotowania do ŚDM rozpoczęły się jakiś czas temu w Rzymie. - Jestem zadowolony z tego, co widzę teraz na miejscu – powiedział ks. Guido Marini i dodał, że Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem masowym, a przewiduje się, że we Mszy św. na Campus Misericordiae weźmie udział aż 2 mln osób. - Trzeba zrobić wszystko, żeby ci ludzie uczestniczyli, a nie tylko byli obecni – wyjaśnił ks. Marini.

Gość z Watykanu poinformował, że główne celebracje liturgii papieskich podczas ŚDM będę sprawowane po łacinie. Homilie Ojciec Święty wygłosi natomiast po włosku. -Każdy dzień będzie miał swoją charakterystykę w zależności od spotkań z różnymi grupami czy osobami, ale niewątpliwie ten główny temat związany z Bożym miłosierdziem będzie dominujący w każdym z tych spotkań – podkreślił.

W czasie ŚDM jest przewidziany element liturgii wschodniej. - Zostało to uzgodnione z odpowiedzialnymi za liturgię w Polsce z tego względu, żeby podkreślić obecność tradycji wschodniej właśnie na tych terenach – mówił ks. Marini.

Program papieskiej wizyty w Polsce przewiduje, że papieskie liturgie będą trwały do półtorej godziny.

Małgorzata Pabis