TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Już po raz siódmy będzie można na żywo oraz online uczestniczyć w duchowych przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Rekolekcje „Dla nas i całego świata”, które odbędą się 18 czerwca 2016 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach głosić będzie Ulf Ekman.

Rekolekcjonista Ulf Ekman pochodzi ze Szwecji, jest teologiem, misjonarzem, a do niedawna był pastorem luterańskim. Dwa lata temu wraz z cała rodziną dołączył do Kościoła Katolickiego. Głosi konferencje, rekolekcje i wykłady na całym świecie.

Czerwcowe spotkanie, ostatnie przed ŚDM, rozpocznie się o godzinie 16:30 Koronką do Bożego Miłosierdzia w pięciu językach. W ramach projektu Miasto Świętych przedstawiona będzie Patronka ŚDM Kraków 2016 święta Faustyna Kowalska. Tradycyjnie, kolejne uczynki miłosierdzia – „chorych nawiedzać” i „krzywdy cierpliwie znosić”, będą omawiane przez prowadzących Tomasza Adamskiego i Mateusza Ochmana oraz rekolekcjonistę.

O 18:00 Eucharystię celebrował będzie oraz homilie wygłosi ks. Grzegorz Suchodolski - Sekretarz Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Po niej odbędzie się konferencja Ulfa Ekmana oraz modlitwa wielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Oprawę muzyczną zapewnia zespół niemaGOtu prowadzony przez autora hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni” Jakuba Blycharza, a liturgiczną Duszpasterstwo Akademickie Mrowisko.

Transmisja w TV Miłosierdzie oraz na stronie ŚDM Kraków 2016.

Ulf Ekhman zaprasza na ŚDM:
- Wierzę, że mamy Ojca Świętego, który rozumie współczesny świat w głębokim tego słowa znaczeniu i ma dla niego dużo współczucia. Papież Franciszek ma unikatowy sposób podnoszenia na duchu młodej generacji i motywuje ich do duchowego heroizmu w ich codziennym życiu. Ojciec Święty, wraz z tak wielu młodymi ludźmi i przy pomocy Ducha Świętego może zapalić w życiu wielu młodych trwały ogień, który będzie trwać, jeśli będzie pielęgnowany przez Kościół, przez całe pokolenie. To może doprowadzić do tego, że tysiące młodych ludzi oddadzą swoje życie Jezusowi w znacznie głębszy sposób, a w rezultacie oni staną się świadczącymi płomieniami w świecie. Jest to chwila "Kairos" na ŚDM i zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, w tych ważnych i tak bardzo inspirujących dniach.