TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z całym Kościołem radujemy się dziś kanonizacją o. Stanisława Papczyńskiego, polecając Jego wstawiennictwu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz jak najlepsze przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (6.VI.) wspomnienie św. Norberta, biskupa oraz bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy.
  • We wtorek (7.VI.) z racji I wtorku miesiąca spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym, które rozpocznie się adoracją w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (8.VI.) wspomnienie św. Jadwigi Królowej, która jest patronką Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz schól liturgicznych.
  • W czwartek (9.VI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10.VI.) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700 będzie celebrowana przez tegorocznych Neoprezbiterów. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (11.VI.) wspomnienie św. Barnaby, apostoła. W tym dniu przybędzie Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej. Z racji drugiej soboty zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar. Nocne czuwanie Grup św. Ojca Pio rozpocznie się w Bazylice o godz. 21.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa błaganie o miłosierdzie oraz pokój dla całego świata.