TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

23 maja 2016 roku w krakowskim kinie „Kijów” odbyła się premiera filmu „Bóg w Krakowie”. Jego reżyserem jest Dariusz Regucki. Bóg w Krakowie to film o nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości, wolności, a nade wszystko o Bożym Miłosierdziu. Jeden z siedmiu epizodów został przedstawiony w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jak podkreśla reżyser i autor scenariusza Dariusz Regucki, Bóg w Krakowie to film o tęsknocie człowieka za Stwórcą i Jego miłością. Akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciska Bóg, wielcy święci, a wiele kluczowych scen rozgrywa się w pełnych mistyki miejscach, jak choćby pod wawelskim Czarnym Krzyżem.

Bohaterami filmu są m. in. młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? „W historie wszystkich bohaterów wkracza Opatrzność” – wyjaśniają twórcy filmu.

W filmie zagrała plejda polskich aktorów - obok Jerzego Treli, widzowie mogą podziwiać m. in.: Dorotę Pomykałę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych.

mp

Lista kin, gdzie będzie grany film
Zdjęcia z planu filmowego
Wywiad z reżyserem