TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Modlitwą i ofiarą na tacę chcemy dziś wesprzeć przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Niech nasze zaangażowanie się w to ważne wydarzenie będzie znakiem wiary, otwartości, gościnności oraz miłosierdzia wobec młodych, którzy są nadzieją rodzin, Kościoła i świata.
  • W poniedziałek (16.V.) święto NMP Matki Kościoła oraz św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900, dlatego Nabożeństwo majowe będzie w tym dniu o godz. 1830.
  • W czwartek (19.V.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (20.V.) wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (21.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium już po raz siódmy Pielgrzymka obrządku grekokatolickiego ze Słowacji, dlatego Msze święte w języku polskim od rana do godz. 1500 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki - w kaplicy św. Faustyny. Po południu o godz. 1630 rozpocznie się kolejne spotkanie rekolekcyjne „Dla nas i całego świata”. Eucharystia w Bazylice o godz. 1800, a następie wspólne uwielbienie. Szczegóły rekolekcji podane są na plakatach. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.
  • W przyszłą niedzielę (22. V.) w ramach przygotowań do ŚDM kolejne modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Mszą św. w kaplicy klasztornej o godz. 1900, z kazaniem ks. Piotra Pawlukiewicza.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.