TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy podążają w procesji z Wawelu na Skałkę, prosimy o ład moralny w naszej Ojczyźnie, którego patronem i orędownikiem jest św. Stanisław BM.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (9.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Jest to zarazem dzień imienin naszego Metropolity, dlatego dalszą posługę Księdza Kardynała Stanisława, a także Ks. Kan. Stanisława Bąka oraz Ks. Kan. Stanisława Tylki, polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne dla nich łaski.
  • W czwartek (12.V.) Msza św. w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13.V.) wspomnienie NMP z Fatimy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (14.V.) święto św. Macieja Apostoła. Przed południem przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Diecezji Legnickiej, zaś na godz. 1500 coroczna Pielgrzymka KUL-u. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy wyjątkowo na Mszę św. w Bazylice o godz. 1800, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata, a także dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Niech duchowa więź z Maryją – Królową wszystkich rodzin i Matką pięknej miłości, umocni w naszych sercach wiarę i napełni darem Bożego pokoju.