TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Opiece św. Józefa, rzemieślnika, polecamy wszystkie rodziny oraz ludzi uczciwej, rzetelnej, ciężkiej pracy, by przyczyniała się ona nie tylko do zapewniania dobrobytu materialnego, ale też rozwoju duchowego w naszej Ojczyźnie i współczesnym świecie.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (2.V.) wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego – Prezesa Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • We wtorek (3.V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Po południu przybędzie do naszego Sanktuarium IV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (4. V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa.
  • W czwartek (5.V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Msza św. w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6.V.) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700, zaś z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ o godz. 19.
  • W sobotę (7.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium Narodowa Pielgrzymka ze Słowacji, organizowana przez Radio Lumen. Msze święte w języku polskim aż do godz. 1520 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa błaganie o miłosierdzie oraz pokój dla całego świata.