TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Zachęceni przez papieża Franciszka do solidarności z Kościołem na Ukrainie chcemy dziś ufną modlitwą i ofiarą serca wesprzeć duchowo i materialnie tych, którzy przeżywają wciąż tak wielki niepokój, doświadczają przemocy i bezradności wobec trwającej tam wojny. Chcemy ich zapewnić: „Na tej krzyżowej drodze nie jesteście sami. W Polsce jest wielu ludzi o sercu miłosiernym, którzy w duchu Ewangelii spieszą Wam z pomocą!”
  • Wspominając św. Jerzego modlitwą otaczamy dzisiejszych solenizantów, zwłaszcza ks. Kan. Jerzego Leśkę i o. Jerzego Koniecznego SJ, prosząc dla nich o potrzebne łaski.
  • W poniedziałek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty.
  • W czwartek (28. IV.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (29. IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Stanisława BM.
  • W sobotę (30. IV.) będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Siostry Faustyny, którą św. Jan Paweł II przed 16 laty wyniósł do chwały świętych.
  • Chcemy przypomnieć, że przejście przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” z postawą oderwania od grzechu, przyjęciem Komunii św. wraz z modlitwą w intencjach Ojca Świętego, wyznaniem wiary oraz podjęciem uczynków miłosierdzia, daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w 10 wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.
  • Niech Maryja – Królowa Rodzin, którą będziemy czcić podczas nabożeństw majowych, kształtuje nasze serca w duchu prawdy i wzajemnej miłości.