TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary oraz całe bogactwo chrześcijańskiej kultury naszego Narodu, który już od 1050 lat należy - dzięki łasce chrztu świętego - do Bożej Rodziny, wspólnoty Kościoła Chrystusowego.
  • W tym tygodniu wspieramy modlitwą rodziny oraz wszystkich powołanych do służby Bożej, prosząc również o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, by orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata.
  • W czwartek (21. IV.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (22. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W dniach 22-24 IV odbędą się w naszym Sanktuarium warsztaty liturgiczno-muzyczne, które zakończą się w niedzielę Mszą św. o godz. 1520 w Bazylice. Szczegóły na plakatach.
  • W sobotę (23. IV.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu będziemy przeżywać Ogólnopolską Pielgrzymkę Wspólnot Adorujących Najświętszy Sakrament, która rozpocznie się w Bazylice o godz. 1000. Uroczysta Eucharystia o godz. 1200. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach.
  • Chcemy przypomnieć, że przejście przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” z postawą oderwania od grzechu, przyjęciem Komunii św. wraz z modlitwą w intencjach Ojca Świętego, wyznaniem wiary oraz podjęciem uczynków miłosierdzia, daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w 10 wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.
  • Niech świadomość przyjętego chrztu świętego mobilizuje nas duchowo, byśmy łaską wiarą żyli na co dzień, stając się dla innych żywą Ewangelią przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.