TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy, czyli w święto Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyło ponad 250.000 osób ze wszystkich kontynentów, z prawie 40 krajów, nawet tak egzotycznych jak: Erytrea, Karaiby Antyle, Guana, Kongo, Madagaskar, Meksyk, Peru, Sri Lanka, Tajlandia, Uganda czy Wenezuela.

Służyło im przy ołtarzu i w konfesjonałach około 460 kapłanów, którzy rozdali ponad 55.000 Komunii Świętej. W tym dniu służyło pątnikom około 100 sióstr, ponad 100 kleryków, oraz policja, straż pożarna, miejska (w sumie ponad 400 osób), służba maltańska, kościelne służby porządkowe i setki wolontariuszy posługujących na różnych odcinkach.

Uroczystości z łagiewnickiego Sanktuarium relacjonowało 125 akredytowanych dziennikarzy, w tym kilka stacji telewizyjnych, które prowadziły transmisje z nocnego czuwania (TV Polonia, TVP 3) oraz Sumy (TVP 1, TV Trwam, TVP Info, TVN i Polsat). Transmisję modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego prowadziło kilka katolickich rozgłośni radiowych, przez które łączyło się z łagiewnickim Sanktuarium około 250.000 słuchaczy. Nadto na stronie faustyna.pl 41.000 unikalnych użytkowników ze 114 krajów świata łączyło się z kaplicą cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny, w której w ciągu dnia sprawowana była tylko jedna Msza św. z udziałem wiernych (o 19:00), a przez cały dzień tłumy pielgrzymów w atmosferze modlitwy nawiedzały to święte miejsce, by dziękować i prosić o potrzebne łaski. Strony milosierdzie.pl i tvmilosierdzie.com odwiedziło ponad 77.000 użytkowników z 65 krajów.