TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.
  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.
  • W poniedziałek (4. IV.) liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w tutejszym Sanktuarium w drugie soboty miesiąca jest możliwość podjęcia w Bazylice Duchowej adopcji, a w każdą środę o godz. 1800 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.
  • We wtorek (5. IV.) comiesięczne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym. Rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (7. IV.) o godz. 900 rozpocznie się w Bazylice Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia. Jego myślą przewodnią jest Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej. Terminowe Msze święte będą odprawiane w dolnej części Bazyliki, zaś Msza święta na zakończeniu Kongresu pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice o godz. 1800. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.
  • W piątek (8. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (9. IV.) o godz. 1030 odbędzie się Jubileuszowa Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę św. w Bazylice o godz. 1520 sprawowaną w tej intencji, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.