TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Oficjalnych rekolekcji przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży – ciąg dalszy! To już po raz 5., wraz z całym światem – spotkamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia!

„Chciałbym, aby Światowe Dni Młodzieży były swoistą rewolucją dla młodych ludzi, by mogli zobaczyć siebie w kontekście innych i zobaczyć, że być wierzącym, to nie jest obciach, to jest coś fantastycznego i mamy coś do dania światu” – mówił 19 marca, podczas 4. Rekolekcji DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA ks. Artur Godnarski, Sekretarz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Tym razem, rekolekcje odbywają się w szczególnym dniu: 2 kwietnia przypada 11. Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, a także – wigilia Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Stąd też, patronem tego spotkania będzie właśnie - św. Jan Paweł II. Rozważymy kolejne dwa uczynki miłosierdzia: więźniów pocieszać i urazy chętnie darować, a naszymi Gośćmi będą ks. Biskup Grzegorz Ryś oraz ks. Peter Hocken. Opowiedzą nam o Bożym Miłosierdziu, przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i roli Eucharystii w życiu uczniów Chrystusa.

Także tym razem, w tym szczególnym dniu - bądźcie z nami!

Spotkanie transmitowane będzie w TV Miłosierdzie oraz online na stronie krakow2016.com w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.