TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

31 marca 2005 roku, na trzy dni przed odejściem do Pana, św. Jan Paweł II napisał list, w którym wyraża radość z rozpoczęcia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium Bożego Miłosierdzia i zwraca uwagę na to, że obecność Pana w Najświętszym Sakramencie jest szczególnym wyrazem Jego miłosierdzia. Oto treść tego szczególnego listu:
„Zbliża się Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji pragnę przekazać moje serdeczne pozdrowienia wszystkim, którzy będą się gromadzić w krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach, aby wielbić Boga za Jego przebaczającą miłość. Pragnę ponownie zawierzyć tej miłości Kościół i świat, wszystkich ludzi na całym okręgu ziemi, a także siebie samego w mojej słabości.
Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się w Sanktuarium wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak, jak eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Niech zatem ta obecność będzie dla wszystkich pielgrzymów źródłem mocy i nadziei.
Wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Wydaje się słuszne, aby właśnie w tym Sanktuarium spotkali się, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, członkowie wspólnot, które trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu i wszyscy, dla których adoracja jest stałą praktyką życia. Będzie to jubileuszowa pielgrzymka dziękczynna za dar sakramentalnej obecności Pana pośród nas. Będziemy również prosić naszego Zbawiciela, aby praktyka całodziennej, a także całodobowej adoracji rozszerzała się w naszych parafiach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce przedstawicieli wszystkich wspólnot, które adorują Najświętszy Sakrament. Niech wspólna adoracja i udział w Eucharystii, a także refleksja i rozmowa staną się ważnym wydarzeniem jubileuszowym dla każdego z nas.