TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wielki Post przypomina nam o wielkiej miłości Jezusa, który nikogo nie potępia, ale wzywa do opamiętania, nawrócenia i przywraca nam prawdziwą wolność serca. Wdzięczną modlitwą otaczamy papieża Franciszka w trzecią rocznicę jego wyboru na stolicę św. Piotra w Rzymie.

  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W dniach od 16 do 18 marca będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo oraz Triduum przed uroczystością św. Józefa w kaplicy Sióstr podczas Mszy świętej z kazaniem o godz. 17.
  • W czwartek (17. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (18. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru. Podczas Mszy św. w Bazylice o godz. 1030 zostanie pobłogosławiona kolejna grupa mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W tym dniu przypada też rocznica święceń biskupich Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Wdzięczną modlitwą otoczmy także Ks. Kan. Bogdana Zbroję z okazji jego imienin. Po południu o godz.1630 rozpocznie się kolejne spotkanie rekolekcyjne „Dla nas i całego świata” w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Eucharystia w Bazylice o godz. 1800, a następie wspólne uwielbienie. Msza święta odpustowa ku czci św. Józefa w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.
  • W przyszłą niedzielę (20. III.) rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami wyruszy sprzed kaplicy klasztornej o godz. 1015. Stamtąd przejdziemy procesyjnie do Bazyliki, aby uczestniczyć w Ofierze Mszy św., której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech dzisiejsze przejście przez „Bramę Miłosierdzia” umocni naszą więź z Chrystusem, który ma moc przemieniać i uszlachetniać nasze serca.