TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W trwającym Roku Miłosierdzia doświadczamy, że Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia. Po Mszy świętej dla rodzin o godz. 1200 będzie możliwość obejrzenia filmu dla dzieci o Sanktuarium w auli św. Jana Pawła II oraz zapoznania się z ciekawymi wydawnictwami dla najmłodszych.

  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • We wtorek (1. III.) comiesięczne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym. Rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (3. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Kan. Kazimierz Tulik, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W sobotę (5. III.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Rysia, będzie połączona z zakończeniem „24 godzin dla Pana” oraz jubileuszem miłosierdzia dla studentów. Szczegóły tych uroczystości umieszczone są w Internecie i na plakatach.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Niech dzisiejsze przejście przez „Bramę Miłosierdzia” umacnia nas w wierze i wzajemnej miłości.