TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (Niedziela Ad Gentes). Uwiadamiamy sobie, że jako uczniowie Chrystusa jesteśmy wezwani do dzielenia się skarbem wiary z tymi, którzy jej jeszcze nie poznali. Myślą przewodnią są słowa: „Miłosierni aż po krańce świata”.

  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W poniedziałek (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, a zarazem 85 rocznica objawienia Obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie! Comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W czwartek (25. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (26. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza św. transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (27. II.) od godz. 1000 będziemy przeżywać w Bazylice Jubileusz Kapłanów Archidiecezji Krakowskiej. Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza o godz. 1200.
  • W przyszłą niedzielę (28. II.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci. Po Mszy świętej z udziałem „Promyczków dobra” będzie możliwość obejrzenia filmu dla dzieci o Sanktuarium w auli Jana Pawła II oraz zapoznania się z ciekawymi wydawnictwami dla najmłodszych.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Chcemy przypomnieć, że przejście przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” z postawą oderwania od grzechu, przyjęciem Komunii św. wraz z modlitwą w intencjach Ojca Świętego oraz podjęciem uczynków miłosierdzia, daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych. Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomagają nam wzrastać w wierze i miłości.