TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ojciec Adam Szustak OP – znany rekolekcjonista i popularny kaznodzieja będzie w najbliższą sobotę 20 lutego 2016 roku gościem trzeciej części cyklu rekolekcji „Dla nas i całego świata”, które odbywają się w ramach duchowych przygotowań do ŚDM. Comiesięczne spotkania realizowane są przez Komitet Organizacyjny ŚDM w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

To już trzecia odsłona rekolekcji, w których uczestniczyć można na żywo, bądź przez transmisję internetową.

Spotkanie będzie miało podobny scenariusz do poprzednich. Rozpocznie się ono o 16.30. W pierwszej części w ramach projektu Miasto Świętych przedstawiani będą polscy święci - św. Jacek Odrowąż OP oraz Sługa Boży ks. Piotr Skarga SJ. Prowadzący – blogerzy: Tomek Adamski i Mateusz Ochman - zaprezentują również uczynki miłosierdzia: przyjmowanie w dom podróżnych i pouczanie nieumiejętnych, o których porozmawiają z rekolekcjonistą. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 temat kontynuowany będzie przez o. Szustaka, podczas głoszonej przez niego konferencji. Spotkanie zwieńczy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

Ojciec Adam Szustak – dominikanin; jest wędrownym kaznodzieją, autorem książek i audiobooków.
W organizację rekolekcji włączają się krakowskie duszpasterstwa akademickie, schole i młodzieżowe zespoły religijne. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.
Poprzednio w ideę uczynków miłosierdzia wprowadzali katechiści: o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii oraz ks. Michał Olszewski SCJ, rekolekcjonista i egzorcysta. Spotkania odbywają się co miesiąc, do czerwca włącznie.