TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczęty czas Wielkiego Postu w trwającym Roku Miłosierdzia to dla każdego z nas wielka szansa pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i zaufania. Dziś przypada święto Świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedziele po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.

• W poniedziałek (15. II.) przypada dzień imienin Siostry Faustyny Kowalskiej oraz wspomnienie jej Spowiednika – bł. Michała Sopoćki.

• W czwartek (18.II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (19. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16.00 Droga krzyżowa. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP KRAKÓW z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 17.00. Z racji III piątku miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W sobotę (20. II.) od godz. 10.00 będziemy przeżywać w Bazylice Jubileusz Kapłanów naszej Archidiecezji. Msza święta koncelebrowana o godz. 12.00. Po południu o godz. 16.30 rozpocznie się kolejne spotkanie rekolekcyjne „Dla nas i całego świata” w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Eucharystia w Bazylice o godz. 18.00, a następie wspólne uwielbienie. Szczegóły rekolekcji podane są na plakatach. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.

• Chcemy przypomnieć, że przejście przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” z postawą oderwania od grzechu, przyjęciem Komunii św. wraz z modlitwą w intencjach Ojca Świętego oraz podjęciem uczynków miłosierdzia, daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłych.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• BALSAM MIŁOSIERDZIA jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Niech ta troska o wzrost duchowy i postawę miłosierdzia towarzyszy nam w kolejnych dniach Wielkiego Postu.