TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynamy dziś 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasłem są słowa: Młodzi, nie dajcie się zniewolić.

  • W poniedziałek (8.II) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, która jest patronką Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. W tej intencji wielu ludzi dobrej woli o godz. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego za ofiary handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia.

  • W środę (10. II.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę, zaś  w  kaplicy  klasztornej o godz.: 630, 1700 i 1900. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W czwartek (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1200. Z myślą o tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni, będzie transmisja Mszy świętej przez telewizję internetową na stronie milosierdzie.pl. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza św. transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (13. II.) od godz. 12 będziemy przeżywać w Bazylice Jubileusz osób uzależnionych oraz ich rodzin. Po Godzinie Miłosierdzia Msza święta pod przewodnictwem Bpa Grzegorza Rysia, połączona z dziełem Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej w intencji trudnych małżeństw oraz spotkanie wspólnoty
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Z racji I niedzieli miesiąca warto zatrzymać się na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech Jezus Eucharystyczny napełnia nasze serca ufnością i pokojem.