TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając św. Jana Bosko polecajmy Bożej dobroci dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców prosząc o światło Ducha Świętego dla dobrego wychowania kolejnych pokoleń.
  • Przypominamy, że od Nowego Roku Msze św. w Bazylice w ciągu tygodnia są odprawiane o godz.: 900, 1030, 1200, 1520 i 1800.
  • We wtorek (2. II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w tym dniu w Bazylice jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz.: 630, 17 i 19. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. w kaplicy klasztornej o godz. 1000 trzy Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złożą profesję wieczystą. W ufnej modlitwie polecajmy Panu Bogu wszystkie osoby, które podążają drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym z racji I wtorku miesiąca rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
  • W czwartek (4. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Niech dzisiejsze przejście przez „Bramę Miłosierdzia” umacnia nas w wierze i wzajemnej miłości.