TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka
św. Jan Paweł II

Wolontariat św. Eliasza,
Arcybractwo Miłosierdzia
(zał. w 1584 r. przez ks. Piotra Skargę)
Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie

zapraszają do wzięcia udziału
w Plebiscycie
„Wybieramy Samarytanina roku 2015”

Startuje ogólnopolski plebiscyt „Samarytanin Roku”. Jest to jego trzynasta edycja. I niezwykle wyjątkowa, gdyż odbywa się – jak ogłosił Papież Franciszek - w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
W Roku Miłosierdzia pragniemy propagować nauczania św. Jana Pawła II i wspólnie budować „kulturę miłości” poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają drugiemu człowiekowi w potrzebie. Warto pokazywać ludzi godnych, szlachetnych, dla których mottem życiowym jest „Być miłosiernym jak Ojciec”. Jeśli chcesz im podziękować za dobro i miłosierdzie, które okazują innym NIE CZEKAJ! Weź udział w głosowaniu na „Miłosiernego Samarytanina Roku 2015”

Głosowanie na Samarytanina roku tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach:

I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako swoistego rodzaju powołanie. To osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym.

II kategoria: osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Pamiętaj, głosowanie trwa do 13 marca 2016 roku!

Głosując podajemy: imię i nazwisko, nr telefonu, adres osoby, na którą głosujesz oraz koniecznie kilka zdań wyjaśniających, dlaczego uważasz, że ta osoba zasługuje na wyróżnienie.
Na jedną osobę można oddać wiele głosów, zaproś więc innych do udziału w naszym głosowaniu.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin Roku 2015”, na uroczystej gali 1 kwietnia 2016 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Jak oddać swój głos?
- Listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,
- Korzystając z formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej www.eliasz.org.pl, w zakładce -> Miłosierny Samarytanin,
- Pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- Telefonicznie: 885-512-500 - poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00 lub tel. 12-263-61-56 - poniedziałek – czwartek 15.00 – 17.00