TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Kard. Stanisław Dziwisz przypuszcza, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek tak jak i inni kapłani usiądzie do konfesjonału w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wczoraj w Krakowie odbyło się podpisanie porozumienia między archidiecezją krakowską a Pracodawcami RP w sprawie współpracy w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Przy tej okazji dziennikarze zapytali kard. Stanisława Dziwisz m.in. o plan wizyty papieża Franciszka w Krakowie, jego ewentualną obecność w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a nawet o to, czy ojciec święty zasiądzie w konfesjonale w Łagiewnikach.

"W programach tych wizyt tak było. Tu, w Krakowie, mamy nadzieję, że papież będzie spowiadał podobnie jak wszyscy inni. Jest Rok Miłosierdzia. Miłosierdzie to jest przede wszystkim przebaczenie, to jest łaska płynąca z dobroci Bożej - mówił kard. Stanisław Dziwisz. - Nie przypuszczam, żeby w Roku Miłosierdzia papież nie pojechał do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II" - stwierdził metropolita krakowski, dodając, że oba sanktuaria zostaną niebawem połączone specjalnym mostem.

Kard. Dziwisz poinformował także, że papież Franciszek w lipcu poza Krakowem z pewnością odwiedzi Częstochowę. Równie prawdopodobna jest wizyta w Auschwitz.


Źródło: Radio eM