TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych, we wspólnotę Kościoła świętego. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  • Przypominamy, że od Nowego Roku Msze św. w Bazylice w ciągu tygodnia są odprawiane o godz.: 900, 1030, 1200, 1520 i 1800.
  • W środę (13. I.) wspomnienie św. Hilarego, bpa i doktora Kościoła.
  • W czwartek (14. I.) przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (15. I.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16. I.) odbędzie się II spotkanie rekolekcyjne „Dla nas i całego świata” w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie rekolekcji w Bazylice o godz.1630, wspólna Eucharystia o godz. 1800, a po niej rozpocznie się uwielbienie. Szczegóły rekolekcji na plakatach. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny, Kościoła i całego świata.
  • Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.