TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Radując się Jego obecnością wśród nas prosimy za św. Pawłem, aby Miłosierny Bóg dał nam „ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.” Konieczne są do tego „światłe oczy serca”, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego chrześcijańskiego powołania.
  • Przypominamy, że od Nowego Roku Msze św. w Bazylice w ciągu tygodnia są odprawiane o godz.: 900, 1030, 1200, 1520 i 1800.
  • We wtorek (5. I.) z racji I wtorku miesiąca spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich Ks. Kard. Franciszka Macharskiego oraz Ks. Kard. Stanisława Ryłki – przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich, dlatego otoczmy ich naszą modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w dalszej posłudze dla Kościoła i świata.
  • W czwartek (7. I.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (8. I.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (9. I.) z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę św. w Bazylice o godz. 1520 sprawowaną w tej intencji, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. W krótkiej Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Bogu wszystkie radości i troski naszych rodzin, parafii, zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz trwającego już Roku Miłosierdzia, by wydał jak najpiękniejsze owoce w naszych sercach.