TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ich opiece polecamy wszystkie rodziny, by nigdy nie zabrakło w nich miłości, uczciwości oraz wierności Bożym przykazaniom.
  • W poniedziałek (28.XII) święto Świętych Młodzianków, męczenników. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 1520 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Szkodonia, będziemy się modlić o należny szacunek dla ludzkiego życia.
  • W czwartek (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nieszpory oraz nabożeństwo przebłagalne w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Tam będzie także Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 2100 do 2400. Na jej zakończenie o północy Msza święta noworoczna.
  • W piątek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 7 rano, transmitowanej przez TVP1 z Bazyliki, będzie przewodniczył Ks. Biskup Damian Muskus. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Piątkowa Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez  TVP  Kraków  o    1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (2. I.) wspomnienie św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Od Nowego Roku przedpołudniowe Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane w Bazylice tak samo jak w niedziele, czyli o godz.: 9, 1030 i 12.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą.
  • Dziękujemy za włączanie się w rytm stałej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Serdecznie życzymy, by miłość Jezusa była dla przybywających tu Pielgrzymów źródłem radości, nadziei oraz prawdziwego pokoju serca.