TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Łagiewnicka „Brama Miłosierdzia” jest jak otwarte ramiona Ojca, który nas zaprasza do tego Domu Miłosierdzia, jakim jest Kościół. Poprzez święte sakramenty doświadczamy w nim ojcowskiej dobroci Boga, a zarazem mamy wciąż dorastać do postawy miłosierdzia względem bliźnich.
  • Ostatnie w tym roku Roraty w kaplicy klasztornej w poniedziałek oraz środę o godz. 630.
  • We wtorek (22.XII.) o godz. 1900 rozpocznie się w kaplicy klasztornej comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy mają młodego ducha.
  • W czwartek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Możliwość Spowiedzi będzie w tym dniu do godz. 1500. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • W piątek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki o godz. 1700. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.
  • W sobotę (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Swoją postawą uczy nas odważnej wiary oraz wiernego przyznawania się do Chrystusa nawet wobec nieprzyjaciół. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Msza święta dla chorych o godz. 700 rano w najbliższą sobotę oraz niedzielę będzie transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki.
  • W przyszłą niedzielę (27.XII.) będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin i małych dzieci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Dzięki Waszej ofiarności pojawiły się już pierwsze stacje Drogi Krzyżowej po prawej stronie świątyni. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech nadchodzące święta umocnią w naszych sercach żywą wiarę i miłość wobec Jezusa, który pragnie zamieszkać w każdej rodzinie.