• Wspominając dziś piękną postać św. Brata Alberta Chmielowskiego chcemy od niego uczyć się postawy szacunku wobec każdego człowieka, który jest dzieckiem Boga i naszym bratem. Na Godzinę Miłosierdzia przybędą do Bazyliki liczne wspólnoty z całej Archidiecezji Krakowskiej, zaangażowane w dzieło Nowej Ewangelizacji. Uroczystej Mszy świętej o godz. 15.20 będzie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Ryś.

• Nabożeństwa ku czci NSPJ są odprawiane w miesiącu czerwcu w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 18.30.

• We wtorek (19.VI.) wspomnienie św. Romualda, opata.

• W czwartek (21.VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (22.VI.) wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More’a. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TV KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W sobotę (23.VI.) przypada rocznica święceń kapłańskich Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza i Ks. Biskupa Jana Zająca, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.

• Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu prowadzone są kolejne prace. W najbliższych miesiącach zostanie podjęta budowa organów do Bazyliki, dlatego już teraz prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie. Wszystkie troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca jest sprawowana w ich intencji Ofiara Mszy św.

• Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

• Niech dzisiejsze spotkanie z tajemnicą Bożego Miłosierdzia pomoże i nam stawać się świadkami Bożej miłości na wzór św. Faustyny i Brata Alberta.