TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Ufną modlitwą otaczamy dziś wszystkich Przedsiębiorców i Pracodawców, którzy już po raz 12 pielgrzymują do tego Sanktuarium. Hasłem, które im towarzyszy, są słowa św. Jana Pawła II: Uczynić z życia arcydzieło sztuki. Jest to zadanie każdego z uczniów Chrystusa, dlatego w dolnej Bazylice trwa Jerycho - błaganie o trwałe owoce nadchodzącego Roku Miłosierdzia. Modlitwą i ofiarą wspieramy dziś również Kościół na Wschodzie.
  • W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630. Dodatkowa Msza święta w Bazylice codziennie o godz. 1200.
  • W poniedziałek (7.XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła.
  • We wtorek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek otworzy w Rzymie Jubileusz Roku Miłosierdzia. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę. Mszy świętej w Bazylice o godz. 1800 - na zakończenie Jerycho - będzie przewodniczył Ks. bp Grzegorz Ryś. W kaplicy klasztornej Msze św. o godz. 630 i 1700; o godz. 12 Godzina Łaski, zaś od godz. 1900 Modlitwa uwielbienia.
  • W czwartek (10.XII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (11.XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (12.XII.) z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę św. w Bazylice o godz. 1520 sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kanonika Aleksandra Wójtowicza, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W ramach przygotowań do ŚDM odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji: „Dla nas i całego świata”, transmitowane przez media na cały świat. Spotkanie sobotnie poprowadzi dwóch ojców misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Rekolekcje rozpoczną się w Bazylice o godz. 1630; o godz. 1800 wspólna Eucharystia, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia. Szczegóły podane są w Internecie i na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczyste otwarcie „Bramy Miłosierdzia”, którego dokona Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500. Po Koronce uroczysta Msza święta koncelebrowana na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Niech ten czas łaski uszlachetni nasze serca, by były tak miłosierne, jak serce św. Mikołaja.