TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „Nowe życie w Chrystusie”. Będzie to dla nas czas dziękczynienia za dar chrztu świętego w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski i ufnego błagania o Boże miłosierdzie dla całego świata, dla wszystkich rodzin oraz uczestników Światowych Dni Młodzieży.
 • W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630. Dodatkowa Msza święta w Bazylice codziennie o godz. 1200.
 • W poniedziałek (30. XI.) wspomnienie św. Andrzeja Ap., dlatego otoczmy modlitwą ks. Prałata Andrzeja Waksmańskiego w dniu jego imienin.
 • We wtorek (1.XII.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. Msza święta w Bazylice o godz. 1800 rozpocznie Jerycho przed nadchodzącym Rokiem Miłosierdzia, które będzie trwać w kaplicy św. Faustyny - w dolnej Bazylice aż do 8 grudnia.
 • W środę (2.XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana.
 • W czwartek (3.XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
 • Od czwartku do soboty odbędą się IX Ogólnopolskie Adwentowe Dni Skupienia organizowane przez Civitas Christiana.
 • W piątek (4.XII.) wspomnienie św. Barbary. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
 • W sobotę (5.XII.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
 • Czas Adwentu to trud pracy nad sobą i czuwania, by nasze serca „nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych”. Dlatego warto zabrać ze sobą specjalny numer ChiT-u poświęcony różnym zniewoleniom oraz pornografii. Do każdej gazety dołączony jest mały modlitewnik Papieża Franciszka. Niech Jezus Miłosierny będzie dla nas źródłem duchowej siły, by ten Adwent wydał piękne owoce w rodzinach i w sercu każdego z nas.