TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W związku z rozpoczęciem w grudniu 2015 roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, na 7 miesięcy przed ŚDM, przygotowaliśmy wyjątkowy projekt: oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”.

Od grudnia do czerwca, podczas 7 spotkań, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (w bazylice), specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata wprowadzą nas w temat miłosierdzia, uczynków miłosierdzia i poprowadzą modlitwę. Dzięki relacjonowanej na żywo i dostępnej w internecie transmisji, nagraniom oraz tłumaczeniom, które znajdziecie na stronie www, w rekolekcjach wezmą udział młodzi z całego świata. W ten sposób wszyscy razem spotkają się na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego na długo przed ŚDM.

Każde spotkanie będzie miało podobny scenariusz. Spośród polskich, najbardziej poczytnych, młodych blogerów katolickich, wybraliśmy do roli prowadzących Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana – związanych na co dzień ze Stacją 7.

W pierwszej części spotkania będą oni rozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat uczynków miłosierdzia; o taką refleksję poprosił nas Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na ŚDM 2016.

Zgromadzeni w Sanktuarium obejrzą też materiał filmowy o 12 krakowskich świętych, którzy pełnili omawiane uczynki; ich postawy promują w ramach duchowych przygotowań do ŚDM przedstawiciele duszpasterstw akademickich Krakowa.

O godzinie 18:00 celebrować będziemy wspólną Eucharystię, po niej rozpocznie się część ewangelizacyjna spotkania: konferencja prowadzących, zakończona modlitwą uwielbienia. Wszystkim spotkaniom towarzyszył będzie śpiew schól i młodzieżowych zespołów religijnych. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.

Pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata” – już 12 grudnia. Gościć będziemy ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii.

Tematem będą uczynki: grzeszących upominać i głodnych nakarmić. Usłyszymy o św. Stanisławie, biskupie i męczenniku, oraz o Bracie Albercie, a także o tym, jak u źródeł powinniśmy rozumieć Boże Miłosierdzie.

Najbliższe kolejne spotkania, tym razem ze znanymi polskimi kaznodziejami, odbędą się 16 stycznia (gościem będzie ks. Michał Olszewski SCJ) oraz 20 lutego (o. Adam Szustak OP).

Każde spotkanie rozpoczynamy o godzinie 16:30.

Zapraszamy!!

Źródło: Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016