TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła. Myślą i sercem wybiegamy do Światowych Dni Młodzieży, które pragniemy wesprzeć modlitwą i ofiarą, dlatego dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z tym wielkim wydarzeniem dla Kościoła, świata, a nade wszystko naszej Ojczyzny, która pragnie serdecznie i godnie przyjąć młodzież z całego świata.
  • W poniedziałek (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, która patronuje również temu Sanktuarium. Dodatkowa Msza święta w Bazylice codziennie o godz. 1200.
  • We wtorek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W środę (18.XI.) bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek (19.XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy Męki Pańskiej o godz. 1700.
  • W piątek (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy Męki Pańskiej o godz. 1700.
  • W sobotę (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji. Wdzięczną modlitwą otoczmy także ks. dra Janusza Kościelniaka w dniu jego imienin.
  • W przyszłą niedzielę (22. XI.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci. Comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się Mszą święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Rysia w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Niech w kolejnych dniach nowego tygodnia towarzyszy nam wciąż aktualna zachęta Pana Jezusa: Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.