TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynający się w Rzymie synod o rodzinie jest dla całego Kościoła wezwaniem do modlitwy o światło Ducha Świętego, byśmy mogli na nowo odkryć jej wartość i piękno. Przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy też Bogu papieża Franciszka, ks. kard. Franciszka Macharskiego oraz wszystkich dzisiejszych solenizantów, a szczególnie Rektora naszego Sanktuarium; ks. prałata Franciszka Ślusarczyka.
  • W poniedziałek (5.X.) uroczystość św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w kaplicy klasztornej i w Bazylice tak jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Honorowy Kustosz Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając.
  • We wtorek (6. X.) Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (7. X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • W czwartek (8. X.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (10. X.) z racji drugiej soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 1520 sprawowaną w tej ważnej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia  Duchowej Adopcji.  O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Niech osobiste, choćby krótkie spotkanie z Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca, umocni nasze serca na radości i trudy nowego tygodnia.