TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

3 października 2015 roku, w pierwszą sobotę, odbędzie się VI pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik.

Rozpocznie się w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Po modlitwie przy relikwiach świętego Papieża pielgrzymi przeżyją Drogę Miłosierdzia przechodząc do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca.

Pielgrzymka będzie miała miejsce w przeddzień rozpoczęcia Synodu Biskupów w Rzymie poświęconego tematyce rodziny. Hasłem pielgrzymki będą więc słowa: „Różaniec umacnia rodzinę”. W naszej modlitewnej wspólnocie będziemy się modlić w intencji wszystkich rodzin, a także w intencji biskupów zgromadzonych na Synodzie.

We wspólnej modlitwie wezmą udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, a także dzieci należące do parafialnych kół różańcowych. Szczególnymi uczestnikami pielgrzymki będą zelatorzy pełniący tę zaszczytną funkcję 25 lat i dłużej. Są wśród nich tacy, którzy prowadzą swoją różę już ponad 50 lat. Otrzymają oni list dziękczynny metropolity krakowskiego, Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, za wieloletnią posługę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce zelatorów i członków Żywego Różańca, a także wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa.