TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Diecezja tarnowska będzie dziękować w Łagiewnikach za peregrynację obrazu „Jezu Ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Pielgrzymka dziękczynna z udziałem biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich odbędzie się w sobotę, 19 września 2015 roku. Chętni, którzy chcą w niej uczestniczyć i odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach powinni się kontaktować z parafiami.

„Już dzisiaj zapraszam do pielgrzymowania wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież, która tak chętnie uczestniczy w Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszam także wszystkie osoby zakonne w trwającym nadal roku życia konsekrowanego. Zapraszam osobiście każdą i każdego z Was. Niech jak najliczniejszy udział w tym ważnym diecezjalnym wydarzeniu będzie dowodem naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które uczynił nam Pan spotykając się z nami w czasie peregrynacji na naszej tarnowskiej ziemi” – napisał w specjalnym komunikacie bp Andrzej Jeż. Będzie on czytany w kościołach w niedzielę, 6 września.

Dziękczynienie rozpocznie się 19 września o godzinie 10.00, pielgrzymką osób życia konsekrowanego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Centralnym punktem będzie uroczysta Eucharystia o godz. 12 w bazylice Bożego Miłosierdzia z udziałem wszystkich pielgrzymów pod przewodnictwem biskupów z diecezji tarnowskiej oraz archidiecezji krakowskiej. Później będzie czas na prywatną modlitwę. Następnie o godz. 15 zgromadzeni odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie udadzą się do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, gdzie zostaną odśpiewane nieszpory.

Poprosiliśmy księży dziekanów i proboszczów, aby zorganizowali wyjazd do Łagiewnik. Zachęcamy do udziału przedstawicieli każdej parafii diecezji – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii.

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II trwała w diecezji tarnowskiej prawie dwa lata.

W tym czasie obraz odwiedził wszystkie parafie, a także m.in. szpitale, zgromadzenia zakonne, seminarium, dom biskupi. Było to ok. 470 miejsc, a samochód kaplica przejechał w tym czasie 6750 km.

Peregrynacja zakończyła się 13 czerwca 2015 roku w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Mamy za co Panu Jezusowi Miłosiernemu dziękować. Konkretne owoce nawiedzania to m.in. ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia i rozwój dzieł charytatywnych. W parafiach rozpoczęły się specjalne nabożeństwa, powstały Koła Koronkowe dzieci, młodzieży i dorosłych. Widocznym znakiem są kaplice Bożego Miłosierdzia. Proboszczowie mówią o nawróceniach, przystąpieniu do spowiedzi ludzi, którzy przez wiele lat nie korzystali z tego sakramentu – wylicza ks. Pietruszka.

Obraz i relikwie jeszcze w tym miesiącu rozpoczną peregrynację w diecezji bielsko-żywieckiej.

19 września 2015

Program pielgrzymki:

10.00 – rozpoczęcie pielgrzymki Osób Życia Konsekrowanego (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)

12.00 – uroczysta Eucharystia z udziałem wszystkich pielgrzymów pod przewodnictwem biskupów z diecezji tarnowskiej oraz archidiecezji krakowskiej (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)

13.30 – 15.00 czas na prywatną modlitwę oraz posiłek

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)

16.00 – Nieszpory z błogosławieństwem kończącym pielgrzymkę (Sanktuarium Św. Jana Pawła II)

Źródło: RDN Małopolska, Ewa Biedroń