TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Kończący się czas urlopów i wakacji jest okazją do wdzięczności Panu Bogu za życie, zdrowie i wszelkie talenty.
  • W poniedziałek (31.VIII.) ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. Jako ludzie wierzący chcemy Bogu dziękować za odzyskaną suwerenność i błagać o dar pokoju dla Ukrainy, Iraku, Syrii, Ziemi Świętej oraz krajów Bliskiego Wschodu, gdzie wciąż tak wiele cierpienia, przemocy i podeptania Bożych przykazań.
  • We wtorek (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, a zarazem rocznica wybuchu II wojny światowej. Błagajmy o Boże Miłosierdzie i dar pokoju, który rodzi się nade wszystko w sercu człowieka pojednanego z Bogiem. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest dla nas wezwaniem do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by żaden z Bożych talentów nie został zmarnowany. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800
  • W czwartek (3.IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a zarazem 4 rocznica śmierci Ks. Kard. Andrzeja Marii Deskura. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (4. IX.) wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek – dziewic i męczennic, Nazaretanek z Nowogródka. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (5. IX.) wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.