TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Mszą św. 23 sierpnia 2015 roku o godzinie 9 rozpoczęła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach II Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Już na początku ks. Franciszek Ślusarczyk przywitał wszystkich zebranych w świątyni, wśród których byli pielgrzymi z Francji. W homilii rektor Sanktuarium przypomniał, że już od 13 lat pątnicy przybywają do łagiewnickiego wieczernika, gdzie św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. - Pielgrzymowanie to trud powiedział i dodał, że w tym doświadczeniu można jednak odkryć Kościół, który żyje, dzięki sakramentom świętym.

Ks. Ślusarczyk mówił, że tak jak Pan Jezus potrzebował św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, by orędzie Bożego Miłosierdzia zostało na nowo odkryte, tak także potrzebuje każdego z nas. - Dlatego przychodzimy dziś, aby na nowo odkrywać w Jezusie oblicze Ojca, który jest Bogiem Miłosiernym i Ojcem wszystkich ludzi . We wspólnocie Kościoła jest miejsce i zadanie dla każdego z nas – zaznaczył kaznodzieja.

Ks. Ślusarczyk mówił, że pielgrzymka jest dziękczynieniem za św. Siostrę Faustynę w 110. rocznicę jej urodzin i św. Jana Pawła II. Podziękował także pielgrzymom, że trak chętnie pielgrzymują do tego świętego miejsca. - Obyśmy na wzór św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II stawali się apostołami Jezusa Miłosiernego – zakończył homilię ks. Ślusarczyk.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w niedzielę po rocznicy konsekracji Bazyliki i zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku. Wydarzenie będzie też bezpośrednim przygotowaniem do otwarcia Roku Miłosierdzia i przeżywaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku

W programie Pielgrzymki są także projekcje filmów („Mary’s Land”, „Karolina”, „Bóg nie umarł”) w Auli św. Jana Pawła II a na błoniach przed Bazyliką prezentowane są dzieła miłosierdzia prowadzone przy Sanktuarium.

mp