TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia chcemy wspólnie Bogu dziękować za życie oraz dzieło św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, którzy ukazali nam piękno przyjaźni z Bogiem i wartość miłosierdzia względem bliźnich. Od dziś „Zegar łaski” umieszczony na wieży Domu Duszpasterskiego będzie nam odmierzał kolejne dni i minuty do rozpoczęcia Roku Miłosierdzia. W auli Jana Pawła II można obejrzeć ciekawe filmy religijne, zaś na błoniach przed Bazyliką są umieszczone specjalne namioty, w których prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia prowadzone w tym Sanktuarium. W jednym z nich można zaopatrzyć się również w Balsam Miłosierdzia, zaś w kolejnym czeka na każdą rodzinę niespodzianka, jaką jest płyta CD z „Koronką do Bożego Miłosierdzia”, którą Jezus objawił Siostrze Faustynie przed 80 laty. Wszystkim uczestnikom tej pielgrzymki i Czcicielom Bożego Miłosierdzia dziękujemy za obecność i dar wspólnej modlitwy oraz za ofiary składane na utrzymanie Sanktuarium oraz budowę stacji Drogi krzyżowej do Bazyliki, by mogły powstać na zbliżające się w szybkim tempie Światowe Dni Młodzieży. Sam Jezus zapewnia nas: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  • W poniedziałek (24.VIII.) święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • We wtorek (25.VIII.) przypada 110 rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – późniejszej Siostry Faustyny, przez którą Bóg przypomniał światu o swoim wielkim miłosierdziu wobec każdego z nas.
  • W środę (26.VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez Jej wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz Kościół prześladowany w różnych częściach świata.
  • W czwartek (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki. W tym dniu przypada rocznica chrztu św. Siostry Faustyny, a także 10 rocznica uroczystego ingresu Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza do katedry wawelskiej, dlatego otoczmy Go wdzięczną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w jego dalszej posłudze. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dra Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu.
  • W sobotę (29. VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby w tym radosnym dniu umocnić nas swoim błogosławieństwem.