TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się także w dolnej Bazylice w kaplicy Communio sanctorum.
  • W poniedziałek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana. W tym dniu przypada rocznica konsekracji Bazyliki, dlatego Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę. Uroczysta Msza święta dziękczynna po Godzinie Miłosierdzia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca o godz. 1520.
  • We wtorek (18.VIII.) wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy.
  • W czwartek (20.VIII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21.VIII.) św. Piusa X, papieża. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (22. VIII.) wspomnienie NMP Królowej. Zapraszamy wszystkich młodych na zbliżające się 110 urodziny św. Siostry Faustyny, które będziemy świętować w naszym sanktuarium 22 sierpnia, w sobotę, w ramach naszych comiesięcznych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Pierwsza część rozpocznie się o godz. 1800 w kaplicy klasztornej, a druga część odbędzie się na dziedzińcu klasztornym, gdzie przygotowanych będzie wiele atrakcji, m.in. koncert ewangelizacyjny oraz loteria fantowa, z której dochód przekażemy na Bilet dla Brata, czyli dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM 2016 dla młodych z Europy Wschodniej.
  • W przyszłą niedzielę (23 sierpnia) II Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Podczas kolejnych Mszy świętych będziemy dziękować Bogu za życie i dzieło św. Siostry Faustyny oraz konsekrację Bazyliki i zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał przed 13 laty św. Jan Paweł II. Uroczystej Mszy świętej o godz. 1200 - wraz z błogosławieństwem rodzin i dzieci - będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W dolnej części Bazyliki będą prezentowane dzieła miłosierdzia, prowadzone w naszym Sanktuarium, zaś w auli Jana Pawła II odbędzie się projekcja ciekawych filmów religijnych. Szczegółowy program Pielgrzymki umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu, które nas przygotuje również do Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży.
  • W imieniu kapłanów, sióstr zakonnych oraz pielgrzymów pragniemy wyrazić wielką wdzięczność dla Ojca Zdzisława Wietrzaka, jezuity, który przez 18 lat pełnił posługę kapelana w tutejszym Sanktuarium. Czynił to z gorliwością, kulturą i delikatnością, ubogacając wiernych Bożą mądrością, optymizmem i pogodą ducha. Decyzją swoich władz zakonnych został przeniesiony do Nowego Sącza. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną, którą odprawi w kaplicy klasztornej w przyszłą niedzielę – 23 sierpnia o godz. 830.