TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, która patronuje również kaplicy Krzyża Świętego w dolnej części Bazyliki. Modlitwą wspieramy tych, którzy podążają w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.
  • W poniedziałek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • We wtorek (11.VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • W czwartek (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Z racji trzeciej soboty miesiąca otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Już dziś zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, którą będziemy przeżywać w niedzielę – 23 sierpnia. Podczas kolejnych Mszy świętych będziemy dziękować Bogu za życie i dzieło św. Siostry Faustyny oraz konsekrację Bazyliki i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał przed 13 laty św. Jan Paweł II. Mszy świętej o godz. 1200 - wraz z uroczystym błogosławieństwem rodzin i dzieci - będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Szczegółowy program Pielgrzymki umieszczony jest w Internecie i na plakatach.