TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynając miesiąc sierpień błagamy Boga o dar trzeźwego życia dla wszystkich rodzin. Modlitwą otaczamy Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które składają dziś wieczyste śluby zakonne. Serdecznie witamy wśród nas Ks. Kanonika Edwarda Kwarciaka, którego Ks. Kardynał skierował do posługi w naszym Sanktuarium.
  • We wtorek (4.VIII.) przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, proboszcza z Ars. Adoracja Najświętszego Sakramentu Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (5.VIII.) przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP (Matki Bożej Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (7.VIII.) wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana. W tym dniu Siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu złożą swe śluby wieczyste podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 1115. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością  podjęcia  Duchowej  Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia  w zakrystii Bazyliki.
  • Już dziś zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, którą będziemy przeżywać w niedzielę – 23 sierpnia. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji.