TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z Rodzicami NMP - Joachimem i Anną, dziękujemy Bogu za dar życia i polecamy Jego dobroci wszystkie małżeństwa i rodziny.
  • W środę (29.VII.) wspomnienie św. Marty. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 1000 w kaplicy klasztornej pięć sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złoży swoje pierwsze śluby zakonne.
  • W czwartek (30.VII.) św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Metropolita Krakowski zaprasza do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-11. 08. 2015 roku. „W tym roku w pielgrzymowaniu z Krakowa na Jasna Górę będą nam towarzyszyć Apostołowie Bożego Miłosierdzia – św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II, którzy pomagają młodzieży w przygotowaniu się do Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymując, będziemy się modlić za młodzież, aby odważnie budowała swoją przyszłość na wartościach ewangelicznych.”
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Św. Paweł pisze do nas: „Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.”