TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana, oraz św. Marii Goretti, dziewicy. Przez ich wstawiennictwo prośmy o łaskę odważnej wiary i wzajemnej miłości. 
  • W poniedziałek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, oraz patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. Bożej dobroci polecajmy wszystkich, którzy dźwigają krzyż cierpienia oraz tych, którzy podejmują wobec nich samarytańską posługę miłosierdzia.
  • We wtorek (7.VII.) Adoracja Najświętszego Sakramentu Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (8.VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  • W czwartek (9.VII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10.VII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1720. Jak w każdy II piątek miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (11.VII.) święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, a także papieża-seniora Benedykta XVI. Z racji II soboty zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę żywej wiary oraz wzajemnej miłości.