TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając kolejne spotkanie z Jezusem Miłosiernym warto postawić sobie to istotne pytanie: „Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?”. 
  • W poniedziałek (22.VI.) wspomnienie świętych męczenników Jana Fischera, biskupa, i Tomasza More’a. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży comiesięczne czuwanie modlitewne w kaplicy klasztornej, które rozpocznie się Nabożeństwem czerwcowym o godz. 1830.
  • W środę (24.VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin Honorowego Kustosza naszego Sanktuarium – Ks. Biskupa Jana Zająca. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji do Bazyliki na godz. 1520, i polecamy go szczególnej pamięci w modlitwie, by mógł nadal owocnie służyć temu Sanktuarium oraz Pielgrzymom z całego świata.
  • W czwartek (25.VI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (26.VI.) wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (27.VI.) wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę (28. VI.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata, a także dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Niech Jezus Miłosierny prowadzi nas drogami prawdy i wzajemnej miłości.