TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Kilka tysięcy pielgrzymów przybyło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tegoroczne spotkanie czcicieli Świętego Stygmatyka z San Giovanni Rotondo odbywało się pod hasłem "Żyć Ewangelią Jezusa".

Czciciele św. Ojca Pio przybyli w swojej dorocznej pielgrzymce już po raz trzynasty. Przywitał ich ks. bp Jan Zając. Kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia cieszył się, że jak co roku także i dziś, w blasku Bożego Miłosierdzia modli się tylu czcicieli Stygmatyka. - Módlmy się, aby on nas prowadził, by nam pomagał, wspierał nas w naszym powołaniu – mówił ks. bp Zając.
Następnie do zebranych w Bazylice przemówił ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Kapłan podkreślił, że hasło tegorocznej pielgrzymki ma nam uświadamiać, że mamy żyć Ewangelią Jezusa. - Nie jest to łatwe, ale jest z nami Matka Miłosierdzia, św. Ojciec Pio, św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II. Oni nas uczą, że nie tylko mamy żyć Ewangelią, ale mamy stawać się żywą Ewangelią – powiedział.

O. Tomasz Duszyc, krajowy moderator Grup Modlitwy Ojca Pio zapewnił gospodarzy Sanktuarium, że czciciele św. Ojca będą polecać w tę noc wszystkie zanoszone w tej świątyni intencje.

O godz. 21 rozpoczął się Apel Jasnogórski. Modlitwę poprowadził o. Bogusław Piechuta. Kolejnym punktem programu była konferencja Pismo Święte, skarb ukryty na półce”, którą wygłosiła dr Danuta Piekarz. W programie czuwania znalazła się także Msza św., Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne z nabożeństwem przyjęcia Słowa Bożego.

mp