TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając dziś Krajowy Kongres Misyjny otaczamy wdzięczną modlitwą wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań. Zapraszamy do dolnej części Bazyliki, gdzie przygotowana jest także wystawa poświęcona misyjnej posłudze Kościoła.
  • W poniedziałek (15.VI.) wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
  • W środę (17.VI.) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W czwartek (18.VI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (19.VI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 1800 pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza odbędzie się obrzęd błogosławienia lektorów.
  • W sobotę (20.VI.) z racji III soboty będziemy wspierać modlitwą posługę wszystkich misjonarzy, niosących orędzie Dobrej Nowiny całemu światu.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata, a także dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Niech kolejne dni poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa będą opromienione darami Bożej miłości i pokoju serca.