TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając kolejny Dzień Dziękczynienia narodu polskiego dziękujemy Bogu za dar wiary i ponad tysiącletnią kulturę chrześcijańską, która wyrasta z mądrości Ewangelii, przynosząc błogosławione owoce prawdy, wolności i wzajemnej miłości.
  • Nabożeństwa czerwcowe - ze względu na remont kaplicy klasztornej - są odprawiane w kaplicy Męki Pańskiej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830. 
  • W poniedziałek (8.VI.) wspomnienie św. Jadwigi Królowej, która jest patronką Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz schól liturgicznych.
  • W środę (10.VI.) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
  • W czwartek (11.VI.) wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana, i Towarzyszy męczenników. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.  Jak w każdy II piątek miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800. Suma odpustowa ku czci NSPJ w kościele parafialnym o godz. 1800. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość ta przeżywana jest jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  • W sobotę (13.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Z racji II soboty zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar. Nocne czuwanie Grup św. Ojca Pio rozpocznie się w Bazylice o godz. 21.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest dostępna przy Bazylice wieża widokowa, zaś w kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Miłosierny Pan, aby nasze serca napełnić swoją miłością i pokojem.