• W Uroczystość Najświętszej Trójcy dziękujemy za to, że już w chwili chrztu świętego otrzymaliśmy „ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze»”. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Nabożeństwa czerwcowe - ze względu na remont kaplicy klasztornej - będą odprawiane w kaplicy Męki Pańskiej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek, niedziele i święta o godz. 1830. 
  • W poniedziałek (1.VI.) wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu otoczmy serdeczną modlitwą wszystkie dzieci z okazji ich święta.
  • We wtorek (2.VI.) comiesięczne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (3.VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu przypada 10 rocznica ogłoszenia Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza - metropolitą krakowskim, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (4.VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 1700; następnie przejdziemy w procesji w stronę naszej Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W piątek (5.VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Szewczyk, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków  z  Bazyliki o godz. 1700.  Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900. 
  • W dniach: 5-7 czerwca odbędzie się Sympozjum z okazji 20-lecia Wspólnot dla Intronizacji NSPJ. Szczegóły umieszczone są w Internecie i na plakatach.
  • W sobotę (6.VI.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Balsam Miłosierdzia zaopatrzony w specjalną modlitwę opartą na słowach św. Faustyny, jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech rozpoczynający się miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa mobilizuje nas do kształtowania naszych serc w duchu wdzięczności, prawdy i miłosierdzia.